Понеділок, 15 травня 2017 00:00

Про те як створювався революційний комікс "ВОЛЯ". The Will

Автор 

А ви теж, згадуючи історичні події 1917-21 років незадоволені результатом? Люди поки не придумали як переписати історію (це було б чудово: в 2017 відзначати сторіччя Незалежності!).

Натомість, у 2017 році у світ вийшов витвір всемогутнього мистецтва, що перенесе читача у паралельний всесвіт. Це – комікс «Воля», творці якого точно знають відповідь на запитання: ««А що було б якби українська революція досягла своєї мети?».

«Воля» вже у продажі, а продюсер коміксу В’ячеслав Бугайов погодився на інтерв’ю для нашої газети.

Ви пам’ятаєте ту мить коли у вас виникла ідея створити сюжет в жанрі альтернативної історії? Напевно, все почалося після осмислення реальних подій?

Ідея виникла тому, що цей період історії або маловідомий загалу, або сприймається через радянську точку зору. Це потрібно ламати, а також розширити образ української героїки : продемонструвати щось нове крім класичного козацтва.

 

Над створенням «Волі» працює досить велика команда талановитих людей. Як проходить робота у такому співавторстві?

Оскільки альбом фактично є збіркою трьох сюжетних замальовок, які пов’язані між собою лише глобально, то труднощів не виникало, навіть якщо художники малювали у різних містах.

Стімпанк ідеально підходить для атмосфери зображуваної епохи. Якими ще жанровими особливостями «Воля» здивує читача?

Якщо бути точніше це мікс дизельпанку та стімпанку а також фентезі, містики, комедії,жахів, екшену. Якщо ж дивитись з точки зору стилістики сюжету, то перша частина - більш історична, друга - більш науково-фантастична а третя - суцільний бойовик с елементами комедії.

Розкажіть про головного героя коміксу.

Кожен епізод першого тому має своїх героїв (як вигаданих так і історичних). Це: Михайло Грушевський, гетьман Скоропадський, а також пані Агнежка Бжезінскі та майор контррозвідки Максим Кривоніс.

Як це: використовувати історичних особистостей як персонажів твору?

Це означає зробити їх популярними, актуальними та «крутими». Наприклад, Грушевський у нас володіє таємною технікою бою та спеціально вдосконаленою професором Вернадським книгою “Історія України-Руси”, його ж авторства. Врешті решт читачам може стати цікавим продивитись Вікіпедію щодо першого президента України.

Після якої історичної події у вашому всесвіті починається відлік альтернативи?

Поки не можемо розкрити всі подробиці, але загалом це події 1917 року: Українська революція, яка досягла своєї мети та змінила хід світової історії.

Як думаєте, комікс «Воля» заохочуватиме молодь вивчати минуле своєї країни?

Авжеж. Наприклад, згідно зі статистикою після виходу фільму “Авраам Лінкольн вбивця Вампірів” в американських коледжах різко зросли Інтернет запити щодо цього президента. Без актуалізації та осучаснення історії - вона приречена залишатись у рамках шкільної програми як щось потрібне для вивчення “заради галочки”.

 

 

Які у вас враження після презентації на КоміКоні?

Чудові! Головна подяка організаторам, фанатам та всім хто нас підтримав. Це надихає творити далі! По-друге, тираж розлітався дуже швидко. Добре що наступного дня підвезли новий. Запит на круті українські патріотичні проекти просто шалений! Міністр культури теж читатиме «Волю»? Дійсно, ми були враженні, коли він завітав до нашого стенду! Сподіваємось, що йому сподобається. Екранізація вашого коміксу - це лише питання часу? Саме так. Концепт коміксу так і проситься на великий екран.

Очевидно такий цікавий проект матиме продовження…

Звісно. Перший том має відкритий фінал і продовження буде набагато цікавішим і за сюжетом, і за контентом!

Що ви можете сказати про розвиток коміксів в Україні?

Процес пішов. Стіна зруйнована. Ми довели: запит на українські комікси, що орієнтовані саме на Український внутрішній ринок, - просто шалений, не дивлячись на повільний підйом економіки. Гадаю, через кілька років нас чекає хвиля різноманітних проектів, приєднаються медіа гіганти та серйозні гроші. Вже зараз можна побачити динаміку на різкий ріст анонсів 2018 року. А через 5-6 років в нас буде найпотужніша комікс-індустрія у Східній Європі зі своїм пантеоном супергероїв.

«Воля» вже встигла завоювати своїх прихильників: непередбачувано велика кількість перед замовлень, увага преси і читачів, косплеєрам напевно довелось працювати без перерви, авторам ж – підписувати сотню примірників, бо на КоміКоні був справжній ажіотаж.

Проте в цьому немає нічого дивного: в наш час саме такі проекти приречені на успіх. Ті, де Україна є переможницею.

Прочитано 623 разів Останнє редагування Понеділок, 15 травня 2017 16:59
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі