Вівторок, 29 листопада 2016 00:00

Як одна стаття допомогла учням однієї школи

Автор 

У вівторок, 21 листопада, редакція інтернет-видання «Діло» опублікувала статтю про проблеми зі шкільним автобусом у Завалівській ЗОШ (Сприяє чи заважає влада школярам на Підгаєччині?). Одразу після такого бурхливого обговорення та резонансного поширення матеріалу в мережі інтернет, місцева влада Підгаєччини вирушила з візитом до цієї школи.

 

Після відвідин голова районної державної адміністрації Алла Колодницька дала свій коментар щодо цієї справи:

«Сьогодні (24 листопада) я спільно із головою райради побувала у Завалівській ЗОШ І-ІІІ ст., де при зустрічі директор дала пояснення по даній ситуації. З’ясувалось, що шкільний автобус не курсував з 7 по 16 листопада, а з 12 по 14 діти не навчались, тобто всього лиш тиждень не було забезпечено прямого підвозу дітей та вчителів до Завалівської ЗОШ. Також, смію Вас запевнити, що рейсові автобуси місцевих перевізників, зі слів жителів села, з власної ініціативи підвозили вчителів та школярів до школи. Тому мені незрозумілий підвищений інтерес та штучне роздмухування проблеми, яка себе одразу ж вичерпала. Єдине що можу сказати – мені дійсно шкода, що по незалежних від мене причин не одразу Вам змогла відповісти, можливо можна було б уникнути написання цієї статті та такого бурхливого і, в деякій мірі, несправедливого реагування громадськості. Та найбільш прикро в цій ситуації те, що намагання очорнити місцеву владу у так званій бездіяльності відбувається за рахунок талановитої і геніальної дівчинки, яка скоріш за все навіть в думках не могла уявити, що стане центром таких неприємних подій».

Для порівняння діяльності місцевої влади наводимо приклад Заліщицького району. Там, за словами голови РДА Бориса Шипітки, перевезення школярів забезпечено стовідсотково. То чому ж влада Підгаєччини не змогла одразу належно подбати про дітей? Відповіді на те, чим керувались, коли віддавали автобус Підгаєцькій ЗОШ редакція інтернет-видання «Діло» так і не отримала.

Батьки школярів кажуть, що проблема існує вже давно. З приводу цього писали звернення у відділ освіти й збирали підписи у кількох селах. Одразу на наступний день, після звернення до начальника відділу освіти Слюзара В. І., почав їздити резервний автобус. Спочатку він не їздив регулярно, бо був ще не справний, але тепер возить дітей вже тиждень. Бажання збирати підписи виникло точно не після першого тижня відсутності автобуса. Тому, судячи зі слів батьків, проблема зовсім не «роздмухана», як дехто вважає, а цілком виправдана.

Після візиту місцевої влади в Завалівську ЗОШ I-III ступенів вчителі та діти відмовляються будь-що коментувати з цього приводу. Що це? Дивний збіг обставин?

Сайт Підгаєцької районної державної адміністрації повідомляє: «24 листопада голова районної державної адміністрації Алла Колодницька і голова районної ради Ірина Баран побували у Завалівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. Керівники району з дирекцією школи обговорили питання підвозу дітей з навколишніх сіл шкільним автобусом, реалізації та співфінансування з місцевого бюджету інвестиційного проекту з капітального ремонту Завалівської ЗОШ І-ІІІ ст. (утеплення фасаду, заміна дерев’яних вікон) та участі у конкурсі інвестиційних проектів». Завалівська школа – не єдина проблемна школа в районі, тому хотілось би, аби такі візити проводили частіше.

З цього стає зрозуміло, що мета попередньої статті зовсім не в тому, щоб «очорнити місцеву владу в так званій бездіяльності», а «відкрити очі» на проблеми підростаючого покоління, адже майбутнє країни за освіченими людьми. Так, викривши одну проблему, виявилось, що є й низка інших, таких як: утеплення фасаду, заміна старих вікон. Можливо після цих подій суттєві «зрушення» у діяльності місцевої влади справді таки відбудуться.

Невідомо, буде підвозити новий шкільний автобус дітей на постійній основі чи лише тимчасово, бо відповіді на це запитання від голови Підгаєцької РДА, на жаль, ми так і не отримали. Залишається лише вірити у чесність місцевих чиновників.

Прочитано 1305 разів Останнє редагування Вівторок, 29 листопада 2016 09:49

4 коментарі

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.