Четвер, 11 травня 2017 00:00

Жах котрий не побачив еколог на Тернопільщині

Автор 

10 квітня наш сайт написав про проблему з сміттям на Підгаєччині, яка викликала широкий резонанс в тернопільських та західно-українських ЗМІ. Багато людей висловлювали обурення в коментарях через бездіяльність чиновників.

Пройшло вже чимало часу з моменту широкого розголосу проблеми і те, як її вирішили, далі в статті. Було вжито заходи, цілком притаманні для українських чиновників. 21 квітня на сайті Підгаєцької РДА публікують звіт про візит екологів з області.

«20 квітня в голови районної державної адміністрації Алли Колодницької відбулася зустріч з держінспектором з охорони навколишнього природного середовища Тернопільської області Данилом Сагашем. При обстеженні встановлено, що земельна ділянка під організоване звалище відходів виділена рішенням Вербівської сільської ради в урочищі «Над райком» на віддалі 1 км. від населеного пункту. За результатами обстеження складено відповідний акт зобов’язано сільського голову забезпечити виготовлення документації на дану земельну ділянку, провести обвалування і озеленення території зеленими насадженнями, впорядкувати складування побутових відходів з метою недопущення забруднення прилеглої території.» - повідомляє сайт.

Оскільки до звіту адміністрація додає світлини лише з розкішного чиновницького кабінету, то виникають припущення, що проблема вирішувалася в тому кабінеті.

Що мав побачити еколог

Адміністрація повідомляє, що звалище розташоване за 1 км від населеного пункту. Кінець звалища і справді на відстані 1 км від села, але про жахливі наслідки від вітру чиновники вирішили промовчати. Зі схеми і фото можемо побачити, наскільки широко забруднюється територія.

Викликає здивування і той факт, що еколог не зауважив, що смітник зробили за 2 - 4 м від поля, яке обробляють. Воно також засівається сміттям. Еколог дозволив вирощувати хліб в смітті?

Хто має понести відповідальність

Тернопільська державна адміністрація звітує про притягнення до відповідальності 40 посадовців та 15 сільських голів. (читай тут)

Але, як бачимо, є недопрацювання і варто перевірити кількість тих, хто допустив появу загрози довкіллю. Сьогодні цією проблемою зацікавилися вже декілька організацій.

«Байдужий чиновник – це джерело багатьох сьогодні проблем. Сміття - одна із них. Щодо цього випадку, то ми спільно з декількома громадськими організаціями та залученними екологами хочемо не дати жодному чиновнику уникнути відповідальності. Якщо є факт халатності в роботі, має бути відповідне покарання. Звичайно, люди мають розуміти, що такою поведінкою знищують Україну і роблять це через вседозволеність.

Ми живемо в 21 столітті і для якісного життя в суспільстві ми наймаємо на роботу менеджерів для забезпечення нам певних умов за наші кошти. Як роботодавці ми маємо задуматися, а чи справляються наші обрані менеджери? В Тернополі є хороший приклад того, як бюджет поповнився через те, що сміття появилося в невідповідному місці.(У Тернополі насмітили на 2,5 мільйона гривень) Підгаєччині не завадять зайві кошти для бюджету.» - повідомляє Заставецький Петро (молодіжне об’єднання «Молода країна»)

Далі додаємо ще декілька фото з місця подій, які бачив також держінспектор з охорони навколишнього природного середовища Тернопільської області Данило Сагаш.

Прочитано 332 разів
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі